אינשורטק כחול לבן: Five Sigma מגייסת 12 מיליון דולר, בין המשקיעים הידועים של החברה אייל עופר וחברת Xceedance - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

אינשורטק כחול לבן: Five Sigma מגייסת 12 מיליון דולר, בין המשקיעים הידועים של החברה אייל עופר וחברת Xceedance

אינשורטק

אם עד היום שמענו רק על אינשורטק וחדשנות טכנולוגית בביטוח לטובת לקוחות, מתעניינים, ורוכשי פוליסות ביטוח – הנה דוגמה לשילוב מעניין של טכנולוגיית אינשורטק חדשנית, דווקא בצד חברות הביטוח עצמן. Five Sigma השלימה לאחרונה סבב A של גיוס השקעות בסך 12 מיליוני דולרים, להשלמה הרחבה ושיפור פלטפורמת הניהול שלה לתביעות ביטוחיות המוצעת לחברות ביטוח.

אפשר להגיד ששנת 2020 הייתה שנה מהפכנית בכל מה שקשור לתחום הביטוח. בעוד מוצרי ביטוח נחשבים כמוצרים מיושנים, מתישים ולא מעניינים – תחום האינשורטק שכל מהות התפקיד שלו להביא את החדשנות הטכנולוגית אל עולם הביטוחים, מעיר וצובע את התחום האפור כל כך בצבעים עזים של חדשנות. במהלך שנת 2020 שמענו כי ענקיות טכנולוגיות כמו אמזון, פייסבוק, אפל ואפילו גוגל מתכננות להתחיל לשווק פוליסות ביטוח דרך פלטפורמות שעובדות מסביב לעולם. חברות ביטוח צעירות וחדשות נכנסו בסערה לשוק הביטוחים הישראלי וגם כבשו אותו, בעיקר תודות לטכנולוגיות אינשורטק חדשנות שהגישו פוליסות ביטוח והפכו את הרכישה של ביטוח לתהליך קצר, מרענן והרבה פחות מתיש.

חברות אינשורטק עשו חייל השנה, מבחינת גיוסי הון ועליות ערך. אפשר להזכיר את חברת האינשורטק מתוצרת כחול לבן המכונה ספראוט, שגייסה ממש לאחרונה 26 מיליוני דולרים, את חברת האינשורטק היפו שניסתה לגייס הון באמצעות מיזוג עם חברת ספאק אולם מיעוט הדיווחים והחשש, המוצדק יש לומר, של משקיעים מדיווחים כוזבים בהליך מקוצר של הנפקת ספאק, גרמו לצלילת ערך המניות מיד לאחר ההנפקה. חברת Five Sigma הישראלית השלימה גם היא לאחרונה סבב גיוסים. זהו סבב ראשון של גיוסים מטעם החברה, והיא גייסה 12 מיליון דולר. עוד כשישה מיליוני דולרים גייסה החברה בשלב הסיד שלה, כך יוצא שההון העומד לרשות החברה בשלב זה עומד על לא פחות מאשר 18 מיליוני דולרים.

אינשורטק: הפעם, הלקוחות הפוטנציאלים הן דווקא חברות הביטוח

בשנה האחרונה ראינו את תחום האינשורטק הופך פופולארי ומגלגל יותר ויותר כספים, עם חברות אינשורטק שמביאות חדשנות טכנולוגית לעולם מוצרי הביטוח והופכות את חוויית הרכישה והניהול של ביטוחים נוחה ללקוחות. Five Sigma מביאה חדשנות טכנולוגית לא לבעלי הפוליסות אלא דווקא לחברות הביטוח עצמן, עם פלטפורמה מפתיעה, נוחה, מהירה, ידידותית, גמישה ורבת אפשרויות לניהול מקרים של תביעות ביטוח, בחברות הביטוח עצמן. חברת Five Sigma הוקמה בשנת 2017 על ידי שלושה הייטקיסטים ישראלים: עודד ברק, דרור שולומון ומיכאל קריכלי. חזון החברה הוא להביא את תחום האינשורטק לניהול התביעות של חברות הביטוח. החברה מציעה פלטפורמה ידידותית ונוחה לתפעול דווקא לניהול תביעות בחברות ביטוח. הפלטפורמה מציעה שפע של אפשרויות אוטומטיות לניהול תביעות באופן שיאפשר לשמור את חברת הביטוח בצד המרוויח (עד כמה שאפשר במקרה של הפעלות הביטוח), את הלקוח מיודע ומרוצה, ואת התביעה עצמה בטיפול. כבר היום, זמן לא רב לאחר השקת הפלטפורמה, Five Sigma מטמיעה את פלטפורמת ניהול התביעות שלה בחברות ביטוח ואינשורטק גדולות ומוכרות כמו חברת אינשור, היפו המוכרת שהונפקה השנה, ועוד רבות.

Five Sigma מביאה את האינשורטק לניהול הפוליסות עצמן

מבין רשימת המשקיעים שבחרו להשקיע ב – Five Sigma, אפשר למצוא  את קרן ההון שכבר השקיעה בחברה בשלב הסיד, 83North, וקרנות הון בולטות נוספות. ולצידן מופיעה גם חברת האינשורטק ey של אייל עופר, שנמצא במקום השלישי ברשימת העשירים של ישראל ובמקום ה – 190 בעולם, עם הון עצמי המוערך של 11.8 מיליארד דולר. החברה מתכוונת להשתמש בכספי ההשקעה להמשך השקעה ופיתוח פתרונות אינשורטק נוספים.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר

דילוג לתוכן