שלא נדע מצרות: מה זה ביטוח קטסטרופות? - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

שלא נדע מצרות: מה זה ביטוח קטסטרופות?

ביטוח קטסטרופה

כל מי שרכש לאחרונה ביטוח בריאות יודע שמעבר לשירותים מצילי החיים שביטוחי הבריאות הפרטיים מממנים, מוצעות לנו שפע של הרחבות בתיאורים מבלבלים שנשמע כאילו הם כמעט מצילי חיים. אבל האמת היא שיש הגדרה לפוליסת ביטוח בריאות המכילה רק כיסוי לאירועים מצילי חיים, והיא נקראת פוליסת "ביטוח קטסטרופות". כל מה שצריך לדעת על ביטוח בריאות פרטי רזה שנועד לממן טיפולים יקרים ומצילי חיים – במאמר שלפניכם.

הרפורמה בביטוחי הבריאות המונהגת על ידי ד"ר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון, צפויה להפוך את כל מוצרי ביטח הבריאות שלנו, בבסיסם, למוצרים המכונים "ביטוח קטסטרופות". ביטוח קטסטרופות הוא ביטוח המוצע מטעם חברות הביטוח הפרטיות והוא נועד לתת מענה למקרי חירום רפואיים שאינם מכוסים בסל שירותי הבריאות הבסיסיים המונהגים בארץ, או בסל שירותי השב"ן, אשר הם שירותי הבריאות הנוספים, המוצעים בתשלום נוסף למבוטחי כל הקופות ואשר רובנו המכריע מחזיקים בהם, בנוסף לביטוח הבריאות הבסיסי וב – 60% ממשקי האב גם בנוסף לביטוח בריאות פרטי.

כעת, כשכל תחום ביטוחי הבריאות הפרטיים על סף הפיכה, האם אתם יודעים מהו ביטוח קטסטרופות ואיך הוא שונה מביטוח הבריאות הפרטי שלכם? אם לא המאמר הזה הוא בשבילכם. כל מה שיש לדעת על ביטוח קטסטרופות, מה הוא מכסה ולמה הוא חשוב לפניכם.

מה כולל ביטוח קטסטרופות ולמה חשוב להכיר אותו?

ביטוח קטסטרופות נחשב ביטוח בריאות פרטי "רזה", שמכיל התייחסויות בפוליסה למקרי חירום בעלויות גבוהות בלבד. בניגוד לביטוחי בריאות פרטיים המכילים, למשל, התייחסות לטיפולי רפואה משלימה, ניתוחים אסתטיים ועוד כיוצא באלה שאינם מסכני חיים, כאשר הנוכחות של אלה בפוליסת הביטוח כמובן מייקרת את הפרמיה שאנחנו משלמים עבור הביטוח שלנו מידי חודש, ביטוח קטסטרופות מכיל רק היבטים אקוטיים שלא רק שעלולים להציל את חיינו אלא בנוסף, שעלותם עשויה להיות גבוהה ממה שנוכל להרשות לעצמנו, לולא היה בידינו ביטוח כזה.

ביטוח קטסטרופות מכיל שלושה רבדים עיקריים:

מימון ניתוחים מצילי חיים: המימון שמספק הביטוח הפרטי עבור ניתוחים מצילי חיים נחשב נרחב הרבה יותר מזה המסופק לנו באופן בסיסי על ידי קופות החולים, כבר בביטוח הבריאות הבסיסי שכולנו מקבלים כאזרחי המדינה. לעיתים מוטב לבצע ניתוח מציל חיים במרכז אחד ולא באחר, בטכניקה אחת ולא באחרת, או בלוח זמנים דוחק הרבה יותר מזה שהרפואה הציבורית מאפשרת. כל אלה הם היתרונות הגדולים של ביטוח קטסטרופות. מימון תרופות שאינן בסל: ביטוח הבריאות הציבורי ושירותי השב"ן אינם מתייחסים למימון נוסף של תרופות מעבר לזה שנקבע בסל התרופות השנתי על ידי הממשלה. כך יוצא, שתרופות שאינן בסל אולם הן הכרחיות עבור חולים במחלות פחות נפוצות, מחייבות את החולים להוצאה של מאות ולעיתים גם אלפי שקלים בכל חודש. ביטוח בריאות פרטי מכסה את ההוצאה הזו, לעיתים אף בלי השתתפות עצמית. כיסויים נוספים בחלק מביטוחי הקטסטרופה הם כיסויים נרחבים לביצוע הליכים בחו"ל, בדרך כלל כולל הוצאות מחייה והוצאות עבור מלווה; וביטוח עבור השתלות.

הרפורמה החדשה בביטוחי הבריאות תקרב את כל הביטוחים הפרטיים למבנה ביטוח הקטסטרופות

ממש לאחרונה הודיע הממונה על שוק ההון הביטוח והחיסכון ד"ר משה ברקת כי הוא מתכנן להרחיב את הרפורמה בשוק ביטוחי הבריאות שהתחילה דורית סלינגר בשנת 2016, ולאחד את כלל פוליסות ביטוח הבריאות לכדי כיסויים דומים לאלה הקיימים בביטוחי קטסטרופות, עם הרחבות שהלקוח יוכל לבחור. פוליסת "ביטוח הקטסטרופות" תאפשר לבעליה את הידיעה שבמקרה חירום רפואי, כאשר מתרחש אירוע נדיר שעלות הטיפול בו יקרה פוליסת הביטוח תכסה את העלויות לקבלת טיפול רפואי מיטבי, בתוספת לשירותים ולביטוחים של קופות החולים. בנוסף לביטוחי הקטסטרופות, יוכלו מבוטחים לבחור הרחבות כמו הרחבה לייעוץ רפואי, חוות דעת שנייה או ליווי של איש מקצוע בהליכי אבחון, שירותי רפואה עד הבית או שירותים טלפוניים, תוספת של ליווי סיעודי לאחר הליך מורכב, תוספת לטיפולי רפואה משלימה או לטיפולים פסיכולוגיים, ועוד – הכל על פי בחירתו של המבוטח.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן