חמישה יתרונות שיש לסוכן הביטוח שלכם וכנראה לא ידעתם - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

חמישה יתרונות שיש לסוכן הביטוח שלכם וכנראה לא ידעתם

ביטוח

בעשור האחרון הולכת ומתפשטת תופעת הביטוחים הישירים. מי שעושים ביטוח עושים כן בעיקר בשל הרצון להרגיש בטוחים, אולם לעיתים, כאשר חלילה עולה הצורך להפעיל את הביטוח שנרכש, אנחנו מגלים שאנחנו לא באמת מכירים את פוליסת הביטוח שבחרנו, אין לנו כתובת ישירה לפנות אליה ואנחנו, המבוטח הפרטי, עומדים מול חברת ענק לביטוח כשאין לנו קצה חוט בנוגע לקבלת שירות אופטימאלי.

אז נכון, שירותי הביטוחים הישירים הוזילו את עלויות הביטוח באופן משמעותי והדעה הרווחת היא שרכישת ביטוח ישיר היא זולה יותר מרכישת ביטוח דרך סוכן. רכישת ביטוח אונליין נחשבת קלה יותר – קליק וגמרנו, אבל האם בשנת 2021 כל אלה הם עדיין האמת?

יצאנו לבדוק, וגילינו במפתיע, שממש לא. כל היתרונות ברכישת ביטוח דרך סוכן – לפניכם.

#1 – זה *לא* יותר יקר

נתחיל אולי מהבשורה המשמעותית ביותר בתהליך קבלת ההחלטה בנוגע לאופן הרכישה של פוליסת הביטוח הבאה שלכם. סוכני ביטוח מקבלים את השכר שלהם דרך עמלות עבור פוליסות ביטוח שמכרו – דרך חברות הביטוח, ולא דרך הלקוחות הפרטיים. פשוט מאוד לבדוק את זה: אתם מוזמנים להתחיל בתהליך של רכישת ביטוח אונליין ולהשוות את המחיר שקיבלתם באתר האינטרנט למחיר שמציע לכם הסוכן. המחיר אמור להיות זהה.

#2 – אתם מבררים על מגוון של פתרונות ביטוחיים, דרך כתובת אחת

סוכני ביטוח עובדים בדרך כלל עם מגוון חברות ביטוח ויודעים להציע לכם פוליסות של חברות ביטוח שונות. זה טוב, מפני שהסוכן חוסך לכם את השוואת המחירים, הבדיקה והבחירה של פוליסת ביטוח שמתאימה לכם, על פי המאפיינים, התקציב, והסעיפים הנוספים שאתם מבקשים לכסות (אחרי הכל, מרבית סוגי הביטוחים היום הם מודולאריים, אפשר לרכוש פוליסה בסיסית ולהוסיף לה על פי הצורך).

חשוב לשים לב: בדרך כלל סוכני ביטוח עובדים עם מספר חברות ביטוח, כך שסוכן הביטוח שלכם יכול להציע לכם פוליסות ביטוח מתוך המבחר שהוא עובד עמו. זה אומר, שאם ישנה פוליסת ביטוח שמתאימה לכם יותר מטעם חברה שהסוכן אינו עובד עמה, לא תדעו על כך אלא אם תבררו גם באופן פרטי. אם כן, חיפוש מהיר ברשת וקביעת מאפיינים וסדרי עדיפויות לפוליסת הביטוח שלכם, תעזור לכם לדעת שאתם בידיים טובות.

#3 – יש מי שיעשה את "העבודה השחורה" עבורכם

מי שרכש ביטוח בקליק דרך אתר אינטרנט של סוכנות ביטוח כזו או אחרת ונאלץ להפעיל את הביטוח במקרה של נזק או אירוע מבוטח, מכיר את התחושה של פנייה, במייל בדרך כלל, עם קבלת תשובה אוטומטית והמתנה לנציג שיחזור אליכם. אתם לא מכירים את הנציג ואתם יודעים, שהוא מעוניין בעיקר להוריד את שמכם מרשימת שמות המבוטחים שהוא מטפל בהם. הוא לא מכיר את הסיפור שלכם ובכלל לא בטוח שהוא מספק שירות אישי.

זה לא קורה כשיש לכם סוכן ביטוח. סוכן הביטוח שלכם מנהל אתכם קשר אישי, מכיר אתכם ויש לו עניין באספקה של פתרון אופטימאלי כשעולה אושיה מול חברת הביטוח. זאת, מכיוון שהשירות האישי של הסוכן הוא מה שמקנה לו זכות קיום – בלעדיה, מוטב לכם לנהל את כל הביטוחים שלכם ישירות דרך החברה.

#4 – טלפון אחד, ואתם שם

לא עוד בירורים, קריאת האותיות הקטנות, וניסיון להבין מה הזכויות שלכם ומה זה אומר, מתי תקבלו את הכסף וכמה. סוכן הביטוח שלכם נמצא שם, על מנת לברר בכל עת מה הזכויות שלכם בכל מצב נתון. זה יכול להיות בדיקה אמבולטורית במסגרת רפואית בביטוח בריאות פרטי, זה יכול להיות שירות רפואי בחו"ל במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל או כיסוי כספי במקרה של נזק דיגיטלי. סוכן הביטוח שלכם הוא האיש שיפרוס בפניכם את כל המידע, במהירות, בקלות, ומתוך שמירה על האינטרסים שלכם.

#5 – כך תדעו שאתם מבוטחים היטב

כשאתם רוכשים ביטוחים באופן פרטי, אתם יודעים איזה ביטוח אתם רוצים ומנסים למצוא את האלטרנטיבה הטובה ביותר לביטוח עבורכם ואולי גם עבור המשפחה. כך יוצא, שתיק הביטוחים שלכם פשוט מבולגן. לרובנו אין באמת מושג אילו ביטוחים יש לנו, ובישראל, מיליארדי שקלים מבוזבזים בכל שנה על כפל ביטוחי.

כשאתם עובדים עם סוכן ביטוח, דברים כאלה פשוט לא קורים. הוא מכיר את התיק הביטוחי שלכם ויודע כיצד להתאים לכם מוצרי ביטוח. הוא יודע להציע מעבר לפוליסת ביטוח אחרת אם צריך, והוא יודע אילו ביטוחים יש לכם כך שלא תבזבזו כספים על ביטוחים כפולים.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר

דילוג לתוכן