מענק התמדה למנכ"ל: חברת הביטוח מגדל רוצה יציבות בשדרה הניהולית ומוכנה לשלם הרבה יותר - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

מענק התמדה למנכ"ל: חברת הביטוח מגדל רוצה יציבות בשדרה הניהולית ומוכנה לשלם הרבה יותר

מגדל ביטוח

צמרת ההנהלה של מגדל עוברת תהפוכות: בשבע השנים האחרונות התחלפו בה שישה יו"רים ושלושה מנכ"לים. רק לאחרונה גם מנהל חטיבת ההשקעות הודיע על התפטרות. איך מגדל מקדמת יציבות בצוות ההנהלה הבכירה שלה, וכמה זה צפוי לעלות לה?

חברת הביטוח מגדל היא מחברות הביטוח הגדולות בישראל, אולם בחודשים האחרונים ניראה שמבנה החברה עובר טלטלות משמעותיות. חברת הביטוח שנמצאת בבעלות עיקרית של איש העסקים שלמה אליהו, מתמודדת עם פרישות תכופות של הצוות הבכיר שלה ולמעשה החליפה שישה יושבי ראש בשבע השנים האחרונות ושלושה מנכ"לים מאז 2018. ניראה שהנהלת החברה לא מצליחה להתייצב, ומי שמשלמים את המחיר יהיו, בסופו של דבר, הלקוחות המשקיעים.

למה ההנהלה של מגדל לא מצליחה לשמור על יציבות?

אמש נודע כי חברת מגדל ביטוח בחרה את המנכ"ל הבא שלה. מדובר באיש הביטוח הוותיק מר שגיא יוגב. יוגב החליף את מנכ"ל מגדל הקודם, רן עוז, שהתפטר לפני כשלושה חודשים. במהלך שלושת החודשים מרגע ההתפטרות ועד לבחירה וההעסקה של יוגב, נלחם בעל השליטה במגדל שלמה אליהו עבור ראש החטיבה העסקית רונן אגסי, אותו ביקש למנות למנכ"ל הבא של מגדל. מהלך זה לא צלח, ולאחריו ביקש אליהו להקפיא את מהלך איתור המנכ"ל הבא של מגדל רק שאז שלח הממונה על שוק ההון משה ברקת מכתב חריף לדירקטוריון החברה ובו הוא דורש לזרז את תהליך מינוי המנכ"ל לחברה. כך יצא, שאליהו הפסיד במאבקו למנות את אגסי למנכ"ל מגדל, ומאידך החברה זוכה למנכ"ל עתיר ניסיון, שאולי יביא קצת רגיעה לשכבת ההנהלה של חברה למודת שינויים ארגוניים. מעניין לציין, אגב, שלא רק המנכ"לים ויושבי הראש של מגדל באים והולכים: בסוף ספטמבר השנה הודיע על התפטרותו מנהל ההשקעות הראשי של מגדל, גיא פישר. פישר החל את עבודתו במגדל בפברואר 2020 ולאחר חצי שנה בלבד, הודיע על התפטרותו. במהלך חצי השנה הזו הוא הצליח להביא שינויים משמעותיים בניהול הפיננסי של ההשקעות במגדל, ורבות מההשקעות של מגדל הפכו ממדשדשות למככבות, למשל: קרן ההשתלמות הכללית של מגדל, המנהלת כיום מעל 12 מיליארד שקלים, השיגה בשנת 2019 למשקיעים תשואה של כ – 11%, מה שמיקם אותה בין הקרנות האחרונות בדירוג התשואות של קרנות ההשתלמות הכלליות באותה השנה. למקום הראשון הגיעה אלטשולר שחם עם קצת יותר מ – 15% תשואה. השנה, לעומת זאת, בשנת 2020 זנחה מגדל את המקום האחרון בטבלה והגיעה למקום השישי עם תשואה של כ – 5.8%. פישר, שכיהן כ"מספר 2" בחברה, הודיע על התפטרותו חודשים ספורים לאחר ההודעה על התפטרותו של עוז ורק חצי שנה לאחר שהתחיל לעבוד בחברה.

מענק התמדה נדיב למנכ"ל שיחזיק מעמד

קשה מאוד לנהל חברה במימדים כאלה, עם צוות הנהלה משתנה. השינויים התכופים לא רק מקשים על ההתנהלות ומכניסים את החברה לסחרור של השקעת אנרגיות בהטמעת איש הנהלה חדש בארגון, אלא גם מצביעים על חוסר יציבות ומעלים סימני שאלה בנוגע לאיכות הניהול של חברת הביטוח באופן כללי. בניסיון להעניק יציבות לחברה ולהגדיל את הסיכוי שעל אף שהמנכ"ל הנבחר הפעם הוא לא הבחירה הראשונה של בעל השליטה על החברה יחזיק מעמד יותר מאשר רק תקופה קצרה, החליטה מגדל להבטיח "מענק התמדה" למנכ"ל, אם יחזיק מעמד בתפקידו מעל 18 חודשים. סכום המענק שהובטח למנכ"ל החדש עומד על סך של תשעה חודשי שכר. בשיחות שקיימו בכירים במגדל עלה נושא חבילות הפיצויים הנדיבות שקיבלו הבכירים שעזבו, לעיתים גם לאחר תקופת עבודה קצרה של מספר חודשים בלבד. שינוי מדיניות והבטחת מענק התמדה לצד ביטול מענקי פיצויים של מיליונים עשויים לסייע לחברה לשמור על יציבות גבוהה יותר בצמרת.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן