מחליפי ניתוח בהיבט ביטוחי – מה הם מחליפי ניתוח ואילו טיפולים קיימים?  - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

מחליפי ניתוח בהיבט ביטוחי – מה הם מחליפי ניתוח ואילו טיפולים קיימים? 

מחליפי ניתוח

הרפואה המערבית התקדמה בחמשת העשורים האחרונים ומאפשרת איכות חיים גבוהה עם אפשרות למגר בעיות פיזיות רבות ולשמור על איכות חיים מעולה, לצד תוחלת חיים שבכל ההיסטוריה האנושית עוד לא נראתה כמותה. אבל טיפולים ניתוחיים, המקובלים בפתולוגיות ובמחלות רבות, הם אירועים שסיכון בצדם: מדובר בטיפול פולשני, שברוב המכריע של המקרים מבוצע תחת הרדמה מלאה. הסיכון בהרדמה קיים תמיד, גם אצל מי שאינם רגישים לחומרי ההרדמה ועברו ניתוחים בעבר. הסיכון לטעות אנוש במהלך הניתוח, לגרימת נזק בשוגג או לתופעות לוואי חריפות לאחר הניתוח גם הם הופכים את הבחירה בניתוח לאלטרנטיבה שסיכון בצידה.

עם התקדמות המחקר והיצע הטיפולים החדשים ברפואה, אנחנו מכירים מגוון הולך וגדל של טיפולים מחליפי ניתוח. אלו הם טיפולים המבוצעים בדרך כלל ללא הרדמה או בהרדמה מקומית בלבד, לעיתים קרובות הם אינם דורשים אשפוז או שהאשפוז הנדרש הוא מקוצר (בדרך כלל עד חלוף השפעת חומרים מטשטשים או הרדמה מקומית, אם בוצעה כזו), ובמהלך פחות חודרני, עם פחות סיכונים לסיבוכים וזמן החלמה קצר ונוח יותר. הרוב המכריע של טיפולים מחליפי ניתוח עדיין לא ממומן על ידי הקופות הציבוריות – וכאן בדיוק נכנס ביטוח הבריאות המשלים, המיועד לטיפולים מחליפי ניתוח ומממן את העלויות בביצוע טיפולים כאלה.

מהם הטיפולים מחליפי הניתוח?

כאמור, טיפול מחליף ניתוח הוא טיפול שאינו פולשני או שהוא זעיר פולשני בטכנולוגיות טיפול אנדוסקופיות המאפשרות החדרת כלי ניתוח דרך חתכים זעירים וצפייה במסך שבחדר הניתוח בחלל ביצוע ההליך. אנחנו מכירים היום טיפולים מחליפי ניתוח כמו למשל:

  • טיפולים בלייזר לריסוק אבנים והצטברות של מינרלים בדרכי השתן או בכליות
  • טיפולים באמצעות גלי לייזר או גלים אלקטרו מגניים לריסוק הסתיידויות והצטברויות מינרלים במפרקים
  • טיפול בבעיות גב, בפריצות דיסקים ובכאבים הנובעים משחיקת סחוסים באמצעות קרני לייזר בעוצמה נמוכה
  • טיפול בכתף קפואה על ידי גלים אלקטרו מגנטיים או גלי על קול
  • טיפול בבלוטת ערמונית מוגדלת באמצעות קרני לייזר
  • העלמת דליות בשוקיים באמצעות חומרים פעילים בהנחיית אולטרה סאונד
  • טיפול מחליף ניתוח בטחורים בכלים זעיר פולשניים
  • טיפולים גניקולוגיים זעיר פולשניים כמו טיפול בשרירנים ברחם, הסרת גידולים ומיומות, ואפילו כריתת רחם ו/או שחלות

מה כוללת פוליסת ביטוח לטיפולים מחליפי ניתוח?

טיפולים מחליפי ניתוח מבוצעים בישראל במסגרות הרפואיות הציבוריות כמו גם בבתי חולים ומסגרות רפואיות פרטיות. על אף היתרונות המשמעותיים שלהם, רוב הטיפולים מחליפי הניתוח אינם ממומנים על ידי ביטוחי בריאות ציבוריים, ניתן לקבל מימון מלא לטיפולים ניתוחיים. ביטוחי בריאות פרטיים מציעים פוליסת ביטוח המממנת לא רק את העולם של טיפולים מחליפי ניתוח, לעיתים קרובות בכל מוסד רפואי לבחירת המטופל, אלא גם הוצאות נלוות, כמו למשל, עלויות התייעצות רפואית עם עד שלושה רופאים מומחים, עלות השכר של מנתח או עלות הטיפול שמחליף את הניתוח, והוצאות רפואיות נלוות כמו למשל עלות בנפרד של רופא מרדים, התשלום עבור חדר ניתוח, תרופות, שתלים, בדיקות ומספר קבוע של ימי אשפוז לפני ולאחר ביצוע ההליך. את תנאי השיפוי הנכללים בביטוח עבור טיפולים מחליפי ניתוח חשוב להכיר בטרם בוחרים פוליסת ביטוח לטיפולים כאלה.

טיפולים מחליפי ניתוח בארץ או בחו"ל

חלק מהפוליסות לטיפולים מחליפי ניתוח משפים גם את העלויות בטיפולים מחליפי ניתוח בחו"ל. במקרים כאלה התגמול יכלול גם עלויות נוספות כמו טיסות ושהות, בדרך כלל עבור המטופל ומלווה אחד. ישנם טיפולים מחליפי ניתוח שמתמחים בהם נמצאים מעבר לים – במקרים כאלה, ביטוח לטיפולים מחליפי ניתוח הכולל שיפוי גם לטיפולים המבוצעים בחו"ל עשוי להיות הכרחי.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן