ביטוח חיים בשביל השקט הנפשי שלך - כך תבחרו ביטוח חיים | Keynes

ביטוח חיים בשביל השקט הנפשי שלך

ביטוח חיים

הגיע הזמן שנקיים את השיחה, שאתם יודעים שכדאי לחשוב עליה. זה אמנם לא נעים, אבל כולנו, בסופו של דבר, נמות. האם כבר חשבתם, מה יקרה אם חלילה המוות שלכם יהיה בטרם עת? מה יקרה אם כושר העבודה שלכם יפגע או חלילה תזדקקו להוצאות משמעותיות עבור בריאות מתרופפת או מצב סיעודי?
בין אם אתם רק בתחילת חייכם או אם אתם כבר מבוססים – חשוב שתבטיחו את האיזון הכלכלי של המשפחה שלכם, גם במקרה הלא סביר שמשהו יקרה לכם ולא תוכלו עוד להוות משענת כלכלית. זה נקרא ביטוח חיים – וכל מה שחשוב לדעת בנוגע לפוליסת ביטוח החיים שלכם, נמצאת בהמשך המדריך הזה.

מה זה ביטוח חיים, ולמה אני צריך אחד?

אף אחד לא רוכש שום פוליסת ביטוח מתוך ידיעה שהוא הולך להשתמש בה וכולנו מקווים לא להשתמש אף פעם באף פוליסת ביטוח שאי פעם רכשנו. זה הטבע של מוצר זה, שכולנו מחזיקים בו: הוא מאפשר לנו את הידיעה שאם, חלילה, הדברים ישתבשו – לפחות להיבטים הכלכליים של הטיפול במצב, אנחנו לא נצטרך לדאוג. זה ככה עם ביטוח רכב, זה ככה עם ביטוח צד ג', וזה ככה גם עם ביטוח חיים.

פוליסת ביטוח חיים מבטיחה כי במקרה של מוות או פגיעה בכושר העבודה של המבוטח, חברת הביטוח תשפה את המוטבים בביטוח בהתאם לסכומי הביטוח. זה חשוב במיוחד כאשר ההכנסות של המבוטח מהוות חלק חשוב בהכנסה של משק הבית ואתם אולי יודעים כי בלי ההכנסה שלכם, המצב הכלכלי יתדרדר.
אם אתם חלק ממשפחה, ובמשפחה שלכם שני מבוגרים שאחראיים במידה שווה על ההכנסה החודשית, אתם רוצים לוודא שלא יקרה מצב בו ההכנסה נותרת תלויה רק באחד מכם, בזמן שהוא מתמודד עם טרגדיה קשה. מצב כזה ישפיע על ההווה והעתיד של המשפחה, יקשה על המשפחה להתאושש ועל הילדים למצות את הפוטנציאל שלהם. הסיכויים שדבר כזה יקרה חלילה הם נמוכים, ועל כן, סכומי הפרמיות החודשיות של ביטוח חיים, אצל אנשים צעירים ובריאים, נוטים להיות נמוכים.

אילו סוגים של ביטוח חיים קיימים?

ביטוח החיים הבסיסי מכונה ביטוח ריסק, והוא עוסק במות המבוטח, ישר ולעניין. במקרה של מות המבוטח, יקבלו המוטבים שתגדירו מבעוד מועד סכום כסף שנקבע בפוליסה. בדרך כלל סכום הכסף בביטוח ריסק מתקבל בתשלום חד פעמי. בחלק מן הביטוחים ניתן לאפשר תשלומי קצבה חודשית של ביטוח ריסק.
ביטוח חיים מסוג נוסף מכונה ביטוח אובדן כושר עבודה, נכות או הגעה למצב סיעודי. בכל אחד מן המקרים הללו, ביטוח החיים משלים את ההכנסה המשפחתית. ביטוח החיים אינו מממן הוצאות רפואיות – זה התפקיד של ביטוח בריאות.

ביטוח חיים וביטוח משכנתא

אם ההגדרה של ביטוח חיים מוכרת לכם מביטוח המשכנתא שלכם – אתם צודקים בהחלט. גם ביטוח המשכנתא מכיל סעיף של ביטוח חיים שהוא חובה באישור ההלוואה. ביטוח החיים של המשכנתא מבטח כל אחד מבעלי הנכס שנרכש בדיוק בסכום ההלוואה, כך שבמקרה של מות אחד המבוטחים סכום ההלוואה מוחזר במלואו לבנק. אם יש לכם ביטוח משכנתא, כדאי לקחת זאת בחשבון כשאתם מתכננים את ביטוח החיים שלכם ולדעת כי הלוואת המשכנתא תיפדה במלואה במקרה של מוות אחד מהמוטבים.

איך בוחרים פוליסת ביטוח חיים?

אם אתם יודעים שחשוב לרכוש פוליסת ביטוח חיים, שתעזור למי שיישארו אחריכם במקרה של אסון בלתי צפוי להסתדר כלכלית, חשוב לבחור את הפוליסה שלכם בקפידה. שימו לב לנתון המכונה מדד השירות של חברות הביטוח ובחרו פוליסה מקיפה לשביעות רצונכם של חברת ביטוח בעלת ציון גבוה במדד השירות.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר

דילוג לתוכן