ביטוח תאונות אישיות – מה זה כולל ומה חובה לדעת? - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

ביטוח תאונות אישיות – מה זה כולל ומה חובה לדעת?

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות: אחת הפוליסות הנמכרות ביותר

אחת מהפוליסות הנמכרות ביותר בענף הביטוח היא פוליסת ביטוח תאונות אישיות. מדובר בפוליסה שבמסגרתה אתם כמבוטחים יכולים לקבל פיצוי בעקבות תאונה אישית או נכות שנגרמה כתוצאה מאירוע בלתי צפוי.  למעשה, חברות הביטוח מעניקות פיצוי בעקבות אשפוז, הוצאות סיעוד, שברים וכן אובדן כושר עבודה וזאת בתנאי כי אכן הוכח כי בעקבות האירוע נגרם נזק. עם זאת, חשוב לדעת כי כל חברת ביטוח מגדירה בצורה שונה את תנאי הפוליסה, ועל כן סיוע מצד סוכן ביטוח בעל ניסיון הינו חיוני בכדי להבטיח כי תנאי הפוליסה אכן יובילו בסופו של דבר לקבלת פיצוי, בהתאם לנזק שנגרם. כאשר מתייחסים לנזק הכוונה היא לאלמנטים שונים הכוללים בין היתר למשל אפשרות לקבל פיצוי חד פעמי בעקבות שברים, מימון בעבור אשפוז, פיצוי חד פעמי בעקבות לאחוזי נכות שנקבעו בעקבות אתונה וכן פיצוי חד פעמי או פיצוי מוגבל לתקופה בעקבות מצב סיעודי. רכיבי הפוליסה מהווים חלק בלתי נפרד מקבלת הפיצוי, אולם צריך לדעת כי בחלק מהמקרים ישנם מקרים חריגים שאינם מאפשרים לקבל את הכיסוי הביטוחי – בין אם התאונה התרחשה כאן בישראל או מעבר לים.

מה כולל הכיסוי?

כאמור, כל חברת ביטוח קובעת את מדיניות הביטוח שלה בנוגע לגובה הכיסוי של תאונות אישיות, כולל החרגות שונות. עם זאת, ישנם מספר מקרים שבגינם ניתן לקבל את הפיצוי בהתאם לתנאי הפוליסה אותה רכשתם: אשפוז כתוצאה מתאונה, מצב סיעודי כתוצאה מתאונה, נכות, מוות וכן אובדן כושר עבודה.  שימו לב כי אובדן כושר עבודה הוא כיסוי נפרד בנוסף לפוליסה נפרדת של אובדן כושר עבודה ואין מדובר בפוליסה שנועדה להחליף אותו. שימו לב כי הפיצוי ניתן אך ורק במקרה שבו בעקבות העבודה נגרם נזק  מתאונה בלתי צפויה.

חברת הביטוח מתנערת מתשלום? יש מה לעשות בנידון

זאת ועוד, חברות הביטוח עלולות להתנער מתשלום הפוליסה במקרים של פגיעה עצמית מכוונת, מצב רפואי קודם, תאונה שאירעה במהלך ספורט אתגרי או מקצועי, שבר שנמצא במצב מתמשך ועוד. מדובר במצב לא נעים בלשון המעטה כמו גם מורכב להתמודדות, בייחוד לאור המצב הבריאותי לאחר התאונה. על כן, רצוי להיוועץ עם סוכן ביטוח מוביל אשר ידע להנחות אתכם בתהליך לטובת מיצוי זכויות מלא. בכדי להימנע ממצב מסוג זה, רצוי לעקוב ולקרוא היטב את תנאי הפוליסה של החברה המבטחת ובכך להבטיח כי בעת אירוע לא צפוי ובעקבות תאונה – תוכלו לקבל את הפיצוי הכספי המגיע לכם.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר

דילוג לתוכן