ביטוחי דירות בהתאמה אישית – כך תשיגו ביטוח דירה שמתאים לכם! - Keynes

ביטוחי דירות בהתאמה אישית – יש דבר כזה!

ביטוח דירה

בישראל, ההוצאה החודשית הכוללת עבור כל הביטוחים שאנחנו מחזיקים מגיעה בממוצע ל – 3,500 ₪. לא רק שאנחנו משלמים עשרות אלפי שקלים בשנה עבור ביטוח, אנחנו לא אחת משלמים סכומים גבוהים עבור ביטוחים שאינם מותאמים לצרכים. הפוליסות והחוזים הארוכים, הזמן שנדרש על מנת להבין מה בדיוק מוצע בכל פוליסת ביטוח והקושי לעקוב אחר הצעות שונות מחברות הביטוח, מביאים את שוק הביטוח למצב לא מאוזן, בו משקי האב מוציאים מיליוני שקלים בכל שנה עבור ביטוחים לא רלוונטיים. 

בשנים האחרונות, שוק הביטוח בישראל התפתח. זאת בזכות תיקונים ותקנות של רשות שוק ההון והביטוח בישראל, שלמשל איפשרה לחברות קטנות יותר ובעלות גב כלכלי פחות משמעותי להציע פוליסות ביטוח משל עצמן. כך נכנסו לשוק בסערה חברות ביטוח קטנות שמממשות בהצלחה את הכללים להצלחה משוק האינשורטק: ממשק דיגיטלי צבעוני, פשוט וידידותי, שמציע פוליסות ביטוח ישירות בקליק. מה שמייחד את מרבית חברות הביטוח הצעירות כמו ליברה ו-ווישור, הוא ביטוחים בתחומים שונים שמותאמים אישית למבוטחים, כך שהפרמיה החודשית דקת גיזרה והכיסויים בפוליסה מותאמים אישית למבוטחים.

שלושה סוגים של ביטוח דירות, בכולם היבטים של התאמה אישית המאפשרים גם התאמת הכיסויים וגם התאמת העלויות

ביטוח דירה הוא ביטוח המאפשר לקבל שיפוי במקרה של נזק למבנה או לתכולה של הנכס המבוטח. שלוש פוליסות מוכרות בתחום של ביטוחי דירה, ואלו הן:

  1. ביטוח מבנה: המכסה נזקים למבנה ואובדן ערך של הנכס, כמו למשל פיצוץ בצנרת המים, שריפה, נזק לחלונות, נזקים לחלקים שמחוברים אל המבנה באופן קבוע כמו ארונות או גדר הגינה שלכם, וכדומה.
  2. ביטוח תכולה: ביטוח לחפצים היקרים לליבכם, ו/או אלה שהם שווי ערך רב, הנמצאים בתוך הבית, כמו למשל: כלי רכב ואופניים, חפצי אומנות, תכשיטים, ציוד צילום יקר, ועוד. 
  3. ביטוח משולב: כולל את ביטוח המבנה וביטוח התכולה גם יחד.

פוליסת ביטוח מבנה מכילה בדרך כלל אלמנטים קבועים, וגובה הפרמיה שתשלמו מידי חודש נקבעת על פי שווי הנכס, על פי הערכת שמאי או על פי מחירי נכסים דומים באזור שלכם. יש כאן מקום להתאמה אישית נרחבת, למשל בתוספת של כיסוי אלמנטים, בבחירה של תיקונים על ידי בעלי מקצוע בהסדר או בעלי מקצוע לבחירתכם, בפרמיה החודשית לעומת גובה הכיסוי וההשתתפות העצמית במקרה של נזקים, וכולי.

פוליסת ביטוח התכולה היא כמובן מותאמת אישית, גם לציוד המבוטח ולשוויו וגם לגובה הפיצוי שאתם מצפים לקבל במקרה של נזק לרכוש, למשל במקרה של אסון טבע כמו שיטפון או שריפה, כמו גם במקרה של פריצה לבית שלכם וגניבת הציוד. 

נושא נוסף בביטוח דירה שכדאי לתת עליו את הדעת הוא ביטוח צד שלישי, המבטח את הדיירים במקרה של נזק למי שאינו גר בדירה כשהוא שוהה בדירה או נפגע כתוצאה ממשהו שהתרחש בדירה (כמו למשל מבקר שהחליק בתחומי הדירה ונפצע, כולל עובדים, או שכן שהדירה שלו נפגעה כתוצאה מנזילה בצנרת שבדירה שלכם, וכדומה). 

קראו בהרחבה גם על ביטוח חיים / ביטוח בריאות

מי מציע פוליסות ביטוח דירה מותאמות אישית וכמה זה חוסך לכם?

פוליסות ביטוח דירה מותאמות אישיות מוצעות על ידי שפע של חברות ביטוח היום, כמו למשל איילון שפוליסת הביטוח שלה LEAVING היא בהתאמה אישית, הפניקס, וגם חברת הביטוח הצעירה ליברה שמציעה פוליסת ביטוח דירה פרסונלית בחיסכון משמעותי של עלויות. 

איך בוחרים ביטוח דירה?

ההתאמה האישית של פוליסת ביטוח הדירה שלכם היא משמעותית, גם בבחירה של הכיסויים בביטוח המבנה וגם בביטוח הרכוש היקר לכם. אנחנו מציעים לא לוותר על ביטוח צד ג', מכיוון שנזקים למבקרים עשויים להסתיים בטיפולים רפואיים בעלויות כבדות. 

לצד כל אלה, חשוב להכיר את מדד השירות של חברות הביטוח, מדד שמתפרסם בכל שנה והוא מגלם בתוכו את איכות השירות, זמני ההמתנה, תלונות של לקוחות וידידותיות של צוותי המענה הטלפוני והפלטפורמות הדיגיטליות בפנייה. ציון גבוה במדד השירות מנבא שירות טוב יותר במקרה של תביעת ביטוח הדירה שלכם.

יש לכם שאלות? זקוקים לסיוע בנושא ביטוח דירה? מוזמנים להשאיר פרטים לייעוץ מצד הצוות המקצועי והמנוסה שלנו!

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן