הר הכסף: 50% מהאוכלוסייה בישראל מחזיקה כפל ביטוחי - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

הר הכסף: 50% מהאוכלוסייה בישראל מחזיקה כפל ביטוחי

הר הכסף

נניח שבצעירותכם פתחתם חשבון בנק או שההורים שלכם פתחו חשבון, פיקדון או חיסכון על שמכם. נניח שהחיים המשיכו, אירועים התרחשו – ואתם, איכשהו, שכחתם, או שאולי מעולם לא ידעתם על חשבון הבנק או החיסכון שעל שמכם. כל סכום של כסף שנשמר על שמכם יהיה שלכם לעד, אבל במדינה שבה מעל 50% ממשקי הבית מוציאים בכל חודש סכום גבוה יותר מסך ההכנסות שלהם, אם יש לכם כספים שמחכים לכם בחשבון בנק נשכח – אתם בוודאי תשמחו לדעת אודותיהם.

אם בעבר האפשרות היחידה לאתר חשבונות בנק שנשכחו הייתה לעבור על מסמכים ישנים או לאתר בדרך אחרת אסמכתא כלשהיא לקיום החשבון, מאז שנת 2013 החיים הפכו קלים יותר בהקשר הזה, כשרשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון השיקה את אתר "הר הכסף", ושלוש שנים לאחר מכן את הפרויקט המשופר "הר הכסף 2". דרך אתר הר הכסף תוכלו לבצע חיפוש קל ומהיר ולאתר לא רק חשבונות בנק רדומים על שמכם, אלא גם מוצרי חיסכון נוספים כמו פיקדונות, חסכונות פנסיוניים ופוליסות ביטוח חיים, עבורכם כמו גם עבור קרובי משפחה שנפטרו.

החיפוש ללא עלות והוא אורך מספר דקות. תצטרכו להכין פרטים מזהים (כדאי שתעודת הזהות שלכם תהיה בהישג יד) ותוצאות החיפוש תהיה טבלה ברורה של כלל החשבונות, הפיקדונות והפוליסות שלכם. בשיחת טלפון קצרה לבנק, תוכלו בדרך כלל להבין יותר ואף לבצע העברה של הסכומים ה"רדומים" בחשבונות הישנים שלכם, אל חשבונות הבנק הפעילים.

הערכות שונות מדברות על סכומים שונים, כולם גבוהים מ – 5 מיליארדי שקלים ששוכבים באין מפריע בחשבונות בנק שנשכחו בישראל. הסכומים האבודים בחשבונות בנק כאלה נעים בדרך כלל בין כמה מאות לעשרות אלפי שקלים, ומכיוון שהבדיקה היא מהירה, עצמאית וללא עלות, אין סיבה שלא לבצע אותה.

איך מבצעים בדיקה באתר "הר הכסף"

אתר הר הכסף הוא מיזם של רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון, ומאגר הנתונים הנגיש לפלטפורמה הינו מאגר נתונים עדכני, מתחדש וכולל. זהו המקור האמין ביותר לביצוע כל בירור בנוגע ליתרות בחשבונות או פוליסות שונים. הבדיקה לאיתור חשבונות בנק או חסכונות פנסיוניים ופוליסות ביטוח חיים מבוצעת, כאמור בתוך דקות וללא עלות. תוכלו לחפש מידע על שמכם או על שם קרוב משפחה שנפטר, על מנת לבצע את החיפוש תתבקשו להזין את הפרטים הבאים:

  • מספר זהות
  • תאריך ההנפקה של תעודת הזהות
  • פרטים בנוגע לדרכון שלכם (האם הונפק דרכון חדש בשלוש השנים האחרונות והאם יצאתם מהארץ והשתמשתם בדרכון בשלוש השנים האחרונות)
  • בחיפוש פרטים בנוגע לקרוב משפחה שנפטר, תתבקשו להזין גם את מספר הזהות של הנפטר ותאריך הפטירה שלו. אם אין ברשותכם מידע זה, תוכלו לקבלו בתעודת הפטירה באתר רשות האוכלוסין וההגירה.

חשוב לדעת כי הפלטפורמה מגבילה כל מספר זהות בביצוע עשרה חיפושים בלבד. הגבלה זו אינה מפריעה לתהליך קבלת כל המידע שאתם זקוקים לו, מפני שהנתונים שתקבלו הם מלאים ולמעשה אין שום סיבה לבצע חיפוש נוסף.

עוד נקודה מעניינת היא שבתוצאות החיפוש באתר "הר הכסף" לא תגלו מה היתרה בחשבונות שיעלו, אלא רק איפה הם נמצאים. השאר באחריותכם: לפנות לסניף הבנק המופיע ברשימה ולאתר את החשבון האבוד.

מה עושים עם התוצאות?

הר הכסף הוא לא המיזם היחיד של רשות שוק ההון הביטוח והחיסכון המאפשר לאזרחי ישראל לנהל את הכלכלה שלהם בצורה שקופה ויעילה יותר. אתר "הר הביטוח" יאפשר לכם לקבל פרטים מלאים אודות כל פוליסות הביטוח שעל שמכם וגם שם, כפי שאנחנו יודעים, כפל ביטוחי גורם לאבדן כספים בשווי שלעשרות מיליוני שקלים בכל שנה, למשקי האב בישראל. על כן, לאחר קבלת התוצאות ואיתור כלל המוצרים שעל שמכם, כדאי לפעול על מנת לייעל הן את ניהול החשבונות ופוליסות החיסכון והן את מוצרי הביטוח שעל שמכם. אם אתם לא מוצאים את הזמן לייעל את ניהול החשבונות והביטוחים לבד, כדאי לפנות לסוכן אובייקטיבי שיסייע לכם למטב את תיק הביטוחים, ההשקעות והחיסכון שלכם.

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר

דילוג לתוכן