למה חשוב לעשות ביטוח דירה ואיך עושים את זה נכון? - Keynes - קיינס פורטל הביטוחים המוביל | המפתח שלך לעולם הביטוח

למה חשוב לעשות ביטוח דירה ואיך עושים את זה נכון?

ביטוח דירה

ביטוח דירה הוא ביטוח הכולל ביטוח למבנה ובדרך כלל גם ביטוח תכולה לרכוש הפרטי שלכם המאוחסן בדירה. העלויות החודשיות שלו זניחות ולעומת זאת הוא מבטיח שיפוי כספי במקרה של נזקים למבנה או לתכולה המבוטחת, לא אחת בסכומים של אלפי ועשרות אלפי שקלים, סכומים שללא ביטוח עלולים בהחלט לשנות את מאזן החסכונות והמשאבים שלכם.

אם אתם מתלבטים איזה ביטוח דירה כדאי לרכוש ואם זה מוצר הכרחי – המאמר הזה הוא עבורכם. כל מה שחשוב לדעת על ביטוח דירה!

ביטוח דירה משמש לעיתים רחוקות? טעות!

ביטוח דירה הוא ביטוח הכרחי בהלוואות משכנתא. הבנק משתמש בביטוח הדירה על מנת להבטיח כי ערך הנכס, שנמצא בבעלות חלקית של הבנק, נשמר גם במקרה של פגיעה או כוחות טבע שמורידים מערכו של הנכס (כמו למשל שריפה, הצפה, פגיעת רכב בנכס, וגם נזקים יותר שכיחים כמו פיצוץ בצנרת, נזק לזגוגיות ולזכוכיות או לריהוט מובנה בנכס וכדומה).

מי שהנכס שלו ממושכן, מחזיק בהכרח ביטוח נכס עבור הדירה או הבית אבל חשוב לדעת כי ביטוח המשכנתא משפה את הבנק עד גובה הלוואת המשכנתא בלבד, וכי לא רק במקרים שבהם ערך הנכס נפגע ניתן להפעיל את הביטוח על מנת לאחזר את הנכס לערכו המקורי. גם במקרים של פיצוץ בצנרת, נזק למערכות החשמל או המים, נזק לקירות או לריצוף ועוד ועוד – ביטוח הנכס עשוי לשפות את בעלי הפוליסה ולסייע בתיקון הנכס והשבתו למצב תקין.

נזקים כאלה לא מתרחשים באופן נדיר בלבד. הפעלת ביטוח הדירה תתרחש במקרים של תיקונים גדולים, כשיש להפעיל בעל מקצוע כמו שרברב, חשמלאי, שיפוצניק וכדומה בסכומים של אלפי שקלים, והרי חישוב פשוט יעלה כי די אירוע אחד כזה על פני שנים רבות, על מנת להפוך את הבחירה בביטוח נכס – משתלמת.

ומה עם ביטוח תכולה?

ביטוח תכולה משמש במקרה של נזק לתכולת הבית, הכוללת (על פי בחירת המבוטח כמובן) חפצי אומנות, מכשירי חשמל ומחשוב, חפצים רבי ערך, ענתיקות, חפצים המשמשים בתחביבים יקרים (כמו אופניים, ציוד סקי, ציוד צילום וכדומה), תכשיטים ועוד.

לא תמיד ניתן להשיב חפצים שניזוקו או להחליף אותם. ביטוח תכולה ישפה כספים במקרה של נזקים לרכוש.

עוד נושא חשוב בביטוח דירה: ביטוח צד ג'

מעבר לביטוח הנכס עצמו וביטוח רכוש במידת הצורך, ביטוח דירה עשוי להכיל גם ביטוח צד ג'. ביטוח זה כולל פציעות ונזקים שעלולים להתרחש לצד ג' (כמו מבקרים, אורחים ואפילו מי שהגיעו לעבוד בנכס) בשטח הדירה שלכם, מה שהופך את בעלי הנכס אחראים לשיפוי הנזקים ועלויות הטיפול הרפואי אל מול הנפגע.

ביטוח צד ג' מכסה בדרך כלל גם נזקים בגוף שאירעו כתוצאה מפעילות בדירה למי שנמצאים מחוץ לדירה, כמו למשל עלויות טיפול כאשר חפץ נופל מחלון הדירה ופוגע חלילה באדם או ברכוש של מי שנמצא למטה. עוד דוגמה למצב בו ביטוח צד ג' הוא הכרחי הוא מצב של נזקי מים, הפוגעים גם בדירות השכנים – פגיעות אלה יתוקנו על ידי הביטוח שלכם במידה ויש לכם ביטוח צד ג' וניתן להוכיח כי הנזק לרכוש השכנים נגרם כתוצאה מתקלה בנכס המבוטח.

איך אפשר להבטיח שביטוח דירה יהיה המתאים עבורכם?

ביטוח דירה הכולל ביטוח הנכס עצמו, ביטוח הרכוש יקר הערך הנמצא בנכס וביטוח צד ג', הוא ביטוח שחשוב להתאים לצרכים ולמאפיינים של הנכס המבוטח. הנכס עצמו יבוטח על פי פרמיה שנקבעת לפי גיל המבנה, שטחו, החפצים הקבועים המצויים בתוכו וכדומה.

עלות הפרמיה תעלה אם אתם מבקשים להשיג כיסוי מלא יותר למשל נגד נזקי רעידות אדמה (נושא שהוא הכרחי במדינה הממוקמת על השבר הסורי אפריקאי), להפחית את סכומי ההשתתפות העצמית ועוד.

 

לבדיקה והשוואה של התיק הביטוחי בין חברות הביטוח המובילות השאירו פרטים ונציג מקצועי מטעמנו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל המלצה או חוות דעת בכל הנוגע לכדאיות מוצר או חברה ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי מכל סוג שהוא בתחום כזה או אחר.

דילוג לתוכן